Jaki quad Polaris z homologacją

0
Jaki quad Polaris z homologacją

Quad z homologacją to dość poważny wydatek, dlatego warto dobrze przemyśleć odpowiedni dobór maszyny. Dzięki rozsądnemu wyborowi możemy nie tylko czerpać nieposkromioną radość z jazdy, ale także zyskać niezawodną maszynę, która stanie się towarzyszem wypraw off roadowych na długie lata.

 

Spis treści:

 

Co to znaczy — quad z homologacją?

Przede wszystkim musimy określić, czym tak naprawdę jest homologacja. Jest to swoiste pozwolenie na poruszanie się czterokołowcem po danym kraju. Jeżeli pojazd nie ma homologacji, właściciel w pełni odpowiada za uszkodzenia pojazdu, a ponadto poruszanie się nim jest zwyczajnie nielegalne. Aby quad uzyskał homologację, musi zostać zarejestrowany i przejść określone testy. Zazwyczaj kwestią homologacji drogowej zajmuje się producent pojazdu.

Wyróżniamy kilka typów homologacji. Homologacja T3b oznacza, że danym pojazdem mogą poruszać się osoby z prawem jazdy kategorii B. Natomiast homologacja L7e u L6e uprawnia do prowadzenia czterokołowca wszystkie osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii AM. Dotyczy ona quadów o maksymalnej pojemności 125 cm3.

 

Jaki quad z homologacją Polaris kupić?

Polaris to renomowany producent quadów, dzięki któremu możesz zaspokoić pragnienie adrenaliny i zachwycić się nieposkromioną mocą czterokołowców. To, jaki quad z homologacją kupić, powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Quady możemy podzielić na:

  • rekreacyjne, które służą do hobbystycznej jazdy po leśnych drogach i utwardzonych nawierzchniach,
  • przeprawowe, dedykowane dzikim przygodom w trudnych warunkach,
  • sportowe - dostosowane do intensywnej jazdy na wyboistym podłożu, osiągające nieposkromioną prędkość.

Wśród propozycji od Polaris znajdziemy także quady z homologacją dedykowane dzieciom i młodzieży.

 Jaki quad z homologacją Polaris kupić?

 

Zobacz też: Najlepsze quady marki Polaris do jazdy w terenie

 

Czy trzeba rejestrować quady z homologacją?

Nie musisz zarejestrować quada, aby uzyskać homologację. Jeżeli wybierasz pojazdy renomowanych marek, takich jak Polaris, zyskujesz gwarancję faktu, że producent zadbał o kwestię homologacji drogowej. Problem pojawia się wówczas, gdy quad uległ znaczącym modyfikacjom. W takim przypadku to właściciel pojazdu jest zobowiązany do uregulowania kwestii homologacji drogowej. Proces należy rozpocząć od odwiedzenia stacji kontroli pojazdów.

 

Quady z homologacją w krajach Unii Europejskiej, co trzeba wiedzieć?

Warto zaznaczyć, że zazwyczaj homologacja dotyczy terenu jednego, konkretnego kraju. Przepisy zostały ujednolicone dla państw członkowskich Unii Europejskiej. Oznacza to, że quady z homologacją są dopuszczone do ruchu na terenie całej UE. Jest to dobra wiadomość dla osób, które planują sprowadzenie quada zza granicy lub chcą wybrać się na wyprawę poza granice Polski.

 

Propozycje quadów Polaris z homologacją

Jak już wspomnieliśmy, Polaris jest niekwestionowanym liderem na rynku pojazdów z segmentu ATV. Pełna gama produktów sprawia, że każdy użytkownik znajdzie tu maszynę, która sprosta jego oczekiwaniom. Przyjrzyjmy się kilku popularnym modelom quadów Polaris.

Quad Sportsman 570 EPS Military Tan

Sprawdzona, niezawodna jednostka napędowa, stabilna konstrukcja i starannie dobrane komponenty. Sportsman 570 EPS Military Tan wyróżnia się imponującym wyglądem i bardzo dobrymi osiągami. W standardowym wyposażeniu znajduje się elektroniczne wspomaganie kierownicy, przednie i tylne oświetlenie LED, nowoczesny akumulator oraz wytrzymałe opony o sześciowarstwowej budowie. Wygodne zawieszenie i napęd na cztery koła gwarantują bezproblemowe pokonywanie wszelkiego rodzaju przeszkód.

 Quad Sportsman 570 EPS Military Tan

 

Quad Polaris Scrambler XP 1000 S

Mocny i budzący podziw quad Polaris Scrambler XP 1000 S, który jest ceniony za swoją stabilność i wydajność. Posiada komponenty znane z pojazdów używanych podczas rajdów Dakar, a ponadto wyróżnia się fabryczną szerokością 140 cm. Nowe podwozie i imponujący napęd odpowiadają za doskonałe osiągi i łatwość sterowania.

Bez względu na to, czego oczekujesz od quada z homologacją, jesteśmy w stanie polecić Ci model pojazdu dostosowany do Twoich potrzeb. Ciesz się nieskrępowanym przypływem adrenaliny i docieraj tam, gdzie inni nawet boją się spojrzeć, dzięki pojazdom ATV sprzedawanych przez Mountreme. Służymy profesjonalnym doradztwem, dokonujemy kompleksowych przeglądów pojazdów przed zakupem, a ponadto umożliwiamy odbycie jazdy testowej.

 

 

FAQ - Odpowiadamy na pytania

Czy można jeździć quadem bez rejestracji?

Quady, które poruszają się po drogach publicznych, muszą być zarejestrowane, mieć aktualne ubezpieczenie OC, a ponadto kierujący powinien posiadać odpowiednie uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

Jak zarejestrować quada na kat. B?

Aby legalnie przemierzać polskie drogi za pomocą quada, należy zarejestrować pojazd we właściwym wydziale komunikacji i wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC. Pojazd powinien także przejść badania techniczne. Kierowca ma 30 dni na zarejestrowanie quada. Czas liczony jest od dnia zakupu. Warto pamiętać, że przepustką do zarejestrowania quada jest homologacja drogowa.

Ile kosztuje rejestracja quada?

Rejestracja quada krajowego bez zmiany tablic rejestracyjnych kosztuje 81 zł. Jeżeli decydujemy się na zmianę tzw. „blach”, musimy przygotować się na wydatek rzędu 121,50 zł. Dla pojazdów ATV sprowadzonych zza granicy jest to 197 zł.

 

Polecamy do przeczytania:

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl