Jak działa silnik centralny w rowerach elektrycznych? Wyjaśnienie zasad działania i zalet tego systemu napędowego

0
Jak działa silnik centralny w rowerach elektrycznych? Wyjaśnienie zasad działania i zalet tego systemu napędowego

Rowery elektryczne zyskują na popularności dzięki wygodzie, komfortowi i dużym możliwościom zastosowania. Jazda rowerem elektrycznym to ekologiczny i tani sposób transportu. Możesz jeszcze szybciej i efektywniej pokonywać długie dystanse.

Kluczową cechą, która wpływa na użyteczność rowerów elektrycznych, jest centralne umiejscowienie silnika. Oznacza to, że silnik zostaje umieszczony w osi korbowej. Takie rozwiązanie przyczynia się do równego rozłożenia masy, co daje doskonałą stabilność podczas jazdy. Silniki centralne mogą osiągać większą moc i wyższy moment obrotowy. Wszystkie górskie rowery elektryczne sprzedawane przez Mountreme posiadają silnik położony centralnie.

 

Spis treści:

 

Wyjaśnienie zasad działania

W chwili, gdy zaczynasz pedałować, czujnik rejestruje wykonywane ruchy i kieruje informację wprost do sterownika silnika w rowerze. Sterownik określa, z jaką mocą powinien działać silnik, aby efektywnie wspomóc Twoją jazdę.

Dużą rolę odgrywa także czujnik prędkości, który monitoruje szybkość, z jaką porusza się rower. Nie bez znaczenia pozostaje także obecność czujnika momentu obrotowego, który może monitorować siłę, z jaką pedałujesz. Obecność czujników pozwala precyzyjnie określić, jaką moc trzeba dostarczyć do silnika, aby pomóc Ci w utrzymaniu stałej prędkości.

Silnik w rowerze elektrycznym dostarcza moc wyłącznie wtedy, kiedy pedałujesz, aby pomóc Ci w pokonywaniu trudniejszych odcinków trasy. Wiele modeli rowerów elektrycznych Mountreme posiada kilka trybów jazdy, które pozwalają dostosować pracę silnika do warunków terenu i preferencji użytkownika.

 

Zalety silnika centralnego

Silnik umiejscowiony centralnie, czyli w środkowej części ramy, zapewnia najwyższy moment obrotowy i wspiera optymalne rozłożenie ciężkości. Dzięki takiemu umiejscowieniu silnika zmaksymalizujesz naturalne odczucie jazdy i osiągniesz pełnię równowagi. Takie umiejscowienie silnika znajdziesz głównie w rowerach górskich, dedykowanych do jazdy w trudnych warunkach.

Czytaj również: Kupując rower elektryczny zwróć uwagę na jego silnik

Zalety silnika centralnego

Elektryczne rowery górskie są stworzone z myślą o miłośnikach adrenaliny i przygody. Odpowiednia konstrukcja i staranne wyprofilowanie wpływają na maksymalne wrażenie z jazdy w terenie. Wszystkie modele górskich rowerów elektrycznych, które znajdziesz w ofercie Mountreme, wyróżniają się imponującą lekkością. W zależności od indywidualnych preferencji możesz zdecydować się na wybór modelu z pełnym zawieszeniem oraz także w wersji hardtail.

 

Efektywność i oszczędność energii

Śmiało, można stwierdzić, że silnik umiejscowiony centralnie wyróżnia się większą wydajnością niż silniki umiejscowione w piaście koła. Takie rozwiązanie pozwala także na efektywne wykorzystywanie baterii, co wpływa na zwiększenie zasięgu baterii. Zasięg roweru elektrycznego zależy także od pojemności baterii, stylu jazdy, czy od ukształtowania terenu na pokonywanej trasie.

 

Konserwacja i naprawy

Aby cieszyć się bezawaryjnym działaniem silnika w rowerze elektrycznym, warto wykonywać regularne przeglądy techniczne. Stan maszyny należy sprawdzić przed rozpoczęciem kolejnego sezonu oraz po jego zakończeniu. Sprawność roweru i silnika warto zweryfikować także przed każdą dłuższą trasą. Jeżeli chcesz skorzystać z usług renomowanego serwisu rowerów BH Bikes i NOX, zapraszamy do zapoznania się z ofertą serwisową Mountreme.

Zobacz też: Czy i jak trzeba dbać o rower elektryczny?

Jeżeli czujesz się zaciekawiony możliwościami górskich rowerów elektrycznych z centralnie umiejscowionym silnikiem, możesz zapoznać się z licznymi modelami maszyn, które znajdują się w ofercie Mountreme. Nasi specjaliści z radością odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące tego, jak działa silnik i jakich dodatków potrzebujesz, aby jeździć po górskich terenach odpowiedzialnie i bezpiecznie.

 

Polecamy do przeczytania:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl